Podcast: Seniori sú zraniteľnou skupinou internetu. Je dôležité vzdelávať ich, vysvetľuje Kamila Adamkovičová z organizácie Socia

S dezinformáciami na internete sa už stretol každý z nás. Čím neskôr začne človek internet využívať, tým ťažšie je preňho zorientovať sa v nekonečnom množstve informácií. Často sa tak práve seniori stávajú obeťou zavádzajúcich článkov a klamstiev. Sú ľudia, ktorým záleží na tom, aby aj staršia generácia získavala väčší prehľad v používaní internetu. O kampani, ktorá vzdeláva seniorov, porozprávala Kamila Adamkovičová.

Vypočujte si druhý podcast Srdcoviek, v ktorom sme priblížili kampaň Staroba sa nás dotýka, v rámci ktorej tento rok nezisková organizácia Socia otvorila tému mediálnej gramotnosti seniorov. S Kamilou Adamkovičovou sa rozprávala redaktorka Marianna Palková.

V podcaste sa dozviete:

  • ktoré nástrahy internetu sa najviac dotýkajú seniorov,
  • koľko seniorov na Slovensku využíva internet,
  • ktoré články si seniori najčastejšie vyhľadávajú na internete,
  • ako môžu mladí ľudia pomôcť seniorom orientovať sa v prostredí internetu,
  • kde a akou formou sa môžu seniori vzdelávať o nástrahách internetu.

Podcast si môžete vypočuť aj na Spotify a Soundcloude.

Kamila Adamkovičová

Kto je Kamila Adamkovičová ?

Kamila Adamkovičová pracuje v nadácii SOCIA od apríla 2016. Zastrešuje kampaň Staroba sa nás dotýka a verejnú zbierku Lienka pomoci.V minulosti pôsobila na Tlačovom a informačnom odbore Úradu vlády SR. Neskôr sa v PR agentúre viac ako deväť rokov zameriavala na media relations a PR kampane.

Mohlo by vás zaujímať